Gra na gitarze

Prowadzę zajęcia gry na gitarze. Gram od 20 lat, uczę gry od około 8 lat. Przeszedłem przez niemal każdy styl gry w obrębie muzyki popularnej i rockowej. Uczę gry na gitarze akustycznej oraz elektrycznej. Swoje lekcje określam jako: „Nowoczesne i profesjonalne lekcje gry na luzie” albo „Jamowanie i improwizacja dla każdego”. Lekcje dostosowuję indywidualnie do potrzeb, zainteresowań i możliwości ucznia, nikomu kto opanuje podstawy gry nie narzucam kierunku. Raczej staram się umożliwić opanowanie tych utworów, które ucznia interesują i usystematyzować jego wiedzę w danym gatunku muzycznym podążając wraz z nim i wskazując błędy które popełnia. Materiały do lekcji, własne przykłady muzyczne i podkłady oraz linki do ciekawych stron udostępniam na maila. Na co dzień jestem nauczycielem geografii i przyrody co sprawia, że lekcje gry to dla mnie czysta przyjemność i pasja, a metody pracy, które wykorzystuję w szkole świetnie sprawdzają się na popołudniowych lekcjach w WCK w Fundacji Radość.

Są to lekcje indywidualne bo tylko takie przynoszą wymierny efekt. Warsztaty grupowe będą się odbywały co jakiś czas ale są jedynie uzupełnieniem lekcji indywidualnej.

Początkujący:

Cierpliwie uczymy się trzymać gitarę i próbujemy wydobywać z niej pierwsze czyste dźwięki, co wcale nie jest takie łatwe jak mogło by się wydawać 🙂 Poznajemy pierwsze akordy, znane i proste melodie oraz podstawy prostego akompaniamentu. Uczymy się pierwszych prostych piosenek.

Średnio zaawansowani:

Poznajemy legendarne riffy, bluesowe i rockowe zagrywki, oraz fragmenty znanych solówek gitarowych (takich jak np. ta ze „Stairway To Heaven”:). Uczymy się pierwszych skal muzycznych i podstaw teorii. Od kilku lat duży nacisk kładę na wykorzystanie loopera, czyli grę z podkładami, nagrywanie własnych partii na żywo, co pozwala lepiej słyszeć jakie błędy się jeszcze popełnia w grze. Cechą lekcji dla bardziej zaawansowanych jest wspólne jamowanie, czyli improwizacja i wykorzystywanie poznanych technik gry i zagrywek w praktyce oraz nauka gry zespołowej.

Zaawansowani:

Nauczę Cię teorii muzyki potrzebnej do układania własnych piosenek oraz do swobodnej improwizacji, a nawet całych solówek. Poznamy skale muzyczne, nietypowe akordy, zasady budowy utworów i akordów oraz podstaw pracy z programami muzycznymi i cyfrową obróbkę dźwięku w warunkach domowych. Jeśli zechcesz zgłębimy styl, twojego idola. Jeśli już masz opanowane podstawy gry to Ty wybierasz i Ty decydujesz w jakim klimacie gramy. Ja wskazuję jaki kierunek powinieneś obrać aby się nie pogubić i dotrzeć do celu ale na pewno nie będę Cie odwodził od grania tego stylu który Tobie pasuje.

Zapraszam do zapisów:

Michał – 794 423 728